Fiat 124 spider (Nr 5862863)

Fiat 124 spider

Marka i model:

Fist spider

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1089.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 1 cze 2020 do 6 cze 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Tuluza

Od 8 cze 2020 do 10 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.