(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 17:13

Fiat 125 (Nr 2750676)

Fiat 125

Marka i model:

Fiat 125

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 155.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Szewce Nadolne, 99-311, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ostrów Wielkopolski, 63-400, Polska

Termin elastyczny