(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

fiat 126 (Nr 4386249)

fiat 126

Marka i model:

fiat 126

Waga w kg (łączna):

670

Budżet zlecenia [zł]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 166.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Sieroty

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.