(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 22:42

Fiat 126p

(Nr 2170959)
Fiat 126p

Marka i model:

Fiat 126p

Waga w kg (łączna):

700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1631.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Gierałtowice, 44-186, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chalgrove, OX44, Wielka Brytania

Termin elastyczny