(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

fiat 126p (Nr 2873220)

fiat 126p

Marka i model:

Polski fiat 126 p

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 841.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.