Fiat 126p (Nr 6391177)

Marka i model:

Fiat 126p

Waga w kg (łączna):

6500

Liczba sztuk:

10

Dystans: 372.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Sanok

27 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.