(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat 126p Maluch (Nr 4874282)

Fiat 126p Maluch

Marka i model:

Fiat 126 p

Waga w kg (łączna):

645

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 423.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Perlejewo

Od 10 sie 2019 do 13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.