(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-01 14:53

Fiat 126p small car

(Nr 2249523)
Fiat 126p small car

Marka i model:

Fiat 126p

Waga w kg (łączna):

650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1517.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kędzierzyn-Koźle, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sanremo, 06000, Włochy

Termin elastyczny