(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-22 20:20

Fiat 131 mirafiori - staruszek "specjalnej troski"

(Nr 2310664)

Marka i model:

Fiat 131 mirafiori

Waga w kg (łączna):

1150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1291.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Ostenda, 8400, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Płock, Polska

Termin elastyczny