(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-13 14:16

Fiat 132 (Nr 2379476)

Fiat 132

Marka i model:

Fiat 132

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1256.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Donieck, 83000-83490, Ukraina

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dorohusk-Osada, Polska

Termin elastyczny