(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 10:52

Fiat 500

(Nr 2115873)
Fiat 500

Marka i model:

Fiat 500

Waga w kg (łączna):

700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2027.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Holmewood, S42 5RP, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radzyń Podlaski, 21-300, Polska

Termin elastyczny