(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FIAT 500 (Nr 5441490)

Marka i model:

Fiat 500

Waga w kg (łączna):

520

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2031.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Bari

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Jarocin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.