(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat 500 (Nr 5909028)

Marka i model:

Fiat 500

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 279.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

5 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

6 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.