(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat 500 (Nr 6202371)

Fiat 500

Marka i model:

Fiat 500

Waga w kg (łączna):

1305

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1633.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Wieruszew

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Tuscany, Torre Del Lago

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.