Fiat 500 (Nr 6411866)

Fiat 500
Waga Sztuk:
Fiat 500 1 Gen. (1957 - 1975) Hatchback
Długość
296 cm
Szerokość
132 cm
Wysokość
132 cm
ok. 499 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 499 kg
Dystans: 3232 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Katania

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Rota

4 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.