Fiat 500 (Nr 6533484)

Fiat 500
Waga Sztuk:
Fiat 500 1 Gen. (1957 - 1975) Hatchback
Długość
296 cm
Szerokość
132 cm
Wysokość
132 cm
ok. 499 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 499 kg
Dystans: 1746 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sicilia, Lentini

Od 5 lis 2020 do 8 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Singen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.