(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat 500 (Nr 7354303)

Fiat 500
Waga
Sztuk
Fiat 500 2 Gen. (2008 - 2015) Hatchback
Długość
354 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
148 cm
ok.
972 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
972 kg
Dystans
1777 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Tunbridge Wells

Od 15 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Siemiatycze

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.