Fiat 500 (Nr 7590681)

Fiat 500
Waga
Sztuk
Fiat 500 1 Gen. (1957 - 1975) Hatchback
Długość
296 cm
Szerokość
132 cm
Wysokość
132 cm
ok.
499 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
499 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Macedonia, Skopje, Skopje

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Australia, Wiktoria, Melbourne

Od 6 kwi 2022 do 10 kwi 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.