Fiat 500 (Nr 7601250)

Waga
Sztuk
Fiat 500 2 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Hatchback
Długość
354 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
148 cm
ok.
902 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
902 kg
Dystans
2136 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 1 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Somerset, Taunton

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.