(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat 500 (Nr 7604861)

Fiat 500
Waga
Sztuk
Fiat 500 1 Gen. (1957 - 1975) Hatchback
Długość
296 cm
Szerokość
132 cm
Wysokość
132 cm
ok.
499 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
499 kg
Dystans
1904 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Rome

Od 5 kwi 2021 do 9 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.