(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FIAT 500 - 1200 KG - BREMERHAVEN - KRAKÓW - CZEKAMY NA OFERTY (Nr 4498873)

Marka i model:

FIAT 500

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1010.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 7 cze 2019 do 12 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.