Fiat 500 abarth (Nr 7792079)

Fiat 500 abarth
Waga
Sztuk
Fiat 500 abarth
Długość
2000 cm
ok.
1000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1000 kg
Dystans
1573 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Welwyn Garden City

Od 2 lis 2021 do 9 lis 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Osjaków

Od 9 lis 2021 do 16 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.