(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

FIAT 500L (Nr 5209886)

FIAT 500L

Marka i model:

FIAT 500L

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3649.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Viersen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.