Fiat 500X (Nr 6581118)

Fiat 500X
Waga Sztuk:
Fiat 500X 1 Gen. (2014 - 2018) SUV 5-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
162 cm
ok. 1495 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1495 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Panama, Panama, Panama

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.