Fiat 500X (Nr 7170108)

Fiat 500X
Waga
Sztuk
Fiat 500X 1 Gen. (2014 - 2018) SUV 5-Türig
Długość
427 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1407 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1407 kg
Dystans
2969 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 24 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.