Fiat Bravo (Nr 6436922)

Fiat Bravo
Waga Sztuk:
Fiat Bravo 2 Gen. (2007 - 2011) Hatchback
Długość
433 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1275 kg
Dystans: 24 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Arroyo De La Luz

Od 21 sie 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Cáceres

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.