Fiat Doblo (Nr 7241293)

Fiat Doblo
Waga
Sztuk
Fiat Doblo 2 Gen. (2009 - 2015) Minivan 4-Drzwiowy
Długość
439 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
184 cm
ok.
1435 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1435 kg
Dystans
1796 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 1 kwi 2021 do 4 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Cmolas

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.