Fiat Doblo (Nr 7533413)

Fiat Doblo
Waga
Sztuk
Fiat Doblo 2 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Minivan 5-Puertas
Długość
475 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
189 cm
ok.
1447 kg
1
Sprawny*:
Tak
Fiat Doblo 2 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Minivan 5-Puertas
Długość
475 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
189 cm
ok.
1447 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2894 kg
Dystans
2955 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 26 lip 2021 do 28 lip 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 29 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.