(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 09:47

Fiat doblo maxi (Nr 2748660)

Fiat doblo maxi

Marka i model:

Fiat doblo maxi

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 575.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Rosdorfer Weg, Gotinga, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny