(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 21:14

FIAT DUCATO

(Nr 2252022)
FIAT DUCATO

Marka i model:

Fiat Ducato/ SHARAN

Waga w kg (łączna):

2700.00

Budżet zlecenia [zł]:

3700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1325.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Nanteuil-le-Haudouin, 60440, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jasienica Dolna, 48-315, Polska

Termin elastyczny