(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 22:05

Fiat Ducato

(Nr 2639680)
Fiat Ducato

Marka i model:

Fiat Ducato

Waga w kg (łączna):

3000.00

Dystans: 467.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Nowa Wieś Legnicka, 59-241, Polska

Od 27 kwi 2018 do 4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Toruń, 76-248, Polska

Od 2 maj 2018 do 5 maj 2018