(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat Ducato (Nr 4567629)

Marka i model:

Krótki niski

Waga w kg (łączna):

1700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 343.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ełk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.