(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Ducato (Nr 5173566)

Fiat Ducato

Marka i model:

Ducato and Twingo

Waga w kg (łączna):

500

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 643.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Dürmentingen

Od 11 lis 2019 do 18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Od 12 lis 2019 do 19 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.