(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat ducato (Nr 6059603)

Marka i model:

Fiat ducato

Waga w kg (łączna):

2900

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1545.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Przewłoka

Od 1 maj 2020 do 4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Oostkamp

Od 1 maj 2020 do 4 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.