(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Ducato (Nr 6484848)

Waga Sztuk:
Fiat Ducato
Długość
600 cm
Szerokość
220 cm
Wysokość
270 cm
ok. 2600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2600 kg
Dystans: 1539 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Rho

Od 26 sie 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Działdowo

Od 1 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.