(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat ducato (Nr 6658705)

Waga Sztuk
Fiat ducato
Długość
700 cm
Szerokość
210 cm
Wysokość
270 cm
2500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2500 kg
Dystans 1803 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Derby, Derby

Od 6 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Lidzbark

Od 8 paź 2020 do 20 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.