(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat Ducato (Nr 7136769)

Waga
Sztuk
Fiat Ducato
Długość
500 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
220 cm
2000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2000 kg
Dystans
368 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Roźwienica

Od 2 sty 2021 do 9 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Ustroń

Od 2 sty 2021 do 10 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.