(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

fiat ducato camper (Nr 6493308)

fiat ducato camper
Waga Sztuk:
fiat ducato camper
Długość
7300 cm
ok. 2200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2200 kg
Dystans 1485 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Lyon

3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kalisz

27 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.