(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-17 20:20

Fiat Ducato L2H2 średni wysoki (Nr 2295816)

Fiat Ducato L2H2 średni wysoki

Marka i model:

Fiat Ducato

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 724.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Zwickau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Włocławek

Termin elastyczny