(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat ducato L4H2 z Francji do PL dł 6,3m wys2.5 szer. 2m (Nr 5221374)

Marka i model:

Fiat Ducato

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1633.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Bourgogne-Franche-Comté, Fouchères

Od 8 paź 2019 do 14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Bieżuń

Od 10 paź 2019 do 12 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.