(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 13:53

Fiat Ducato maxi (Nr 2749916)

Fiat Ducato maxi

Marka i model:

Fiat Ducato

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1321.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Margny-lès-Compiègne, 60280, Francja

Od 25 maj 2018 do 3 cze 2018

Adres i termin dostawy

Ostrów Wielkopolski, 63-400, Polska

Od 3 cze 2018 do 5 cze 2018