Fiat Ducato Maxi (Nr 6654421)

Fiat Ducato Maxi
Waga Sztuk:
Fiat Ducato Maxi
Długość
600 cm
Szerokość
202 cm
Wysokość
253 cm
2300 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2300 kg
Dystans 1427 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 18 gru 2020 do 24 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Mogilno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.