(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Ducato Plandeka (Nr 5599407)

Fiat Ducato Plandeka

Marka i model:

Fiat Ducato pladeka

Waga w kg (łączna):

3000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 867.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hessen, Haina (Kloster)

Od 12 gru 2019 do 15 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Bytów

Od 15 gru 2019 do 22 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.