(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

FIAT DUCATO x 2 (Nr 7598319)

FIAT DUCATO x 2
Waga
Sztuk
FIAT DUCATO
Długość
5410 cm
ok.
2315 kg
1
Sprawny*:
Tak
FIAT DUCATO
Długość
5410 cm
ok.
2315 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4630 kg
Dystans
1196 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

5 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.