(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 12:09

Fiat Fiorino

(Nr 2334796)
Fiat Fiorino

Marka i model:

Fiat Fiorino

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 390.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Środa Śląska, 55-300, Polska

2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Radom, 26-600, Polska

Termin elastyczny