(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 08:02

Fiat Fiorino i 2 palety (Nr 2743404)

Fiat Fiorino i 2 palety

Marka i model:

Fiat Fiorino

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 334.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Legnica, Polska

28 maj 2018

Adres i termin dostawy

Turowo, 78-400, Polska

29 maj 2018