(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Fiorino (or similar) (Nr 6375377)

Fiat Fiorino (or similar)

Marka i model:

Fiat Fiorino or similar

Waga w kg (łączna):

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 353.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Rodan-Alpy, Saint-Étienne

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

Od 10 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.