(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat Grande Punto (Nr 5921483)

Fiat Grande Punto

Marka i model:

Fiat Grande Punto

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1081.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jarosław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.