(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat idea (Nr 6069287)

Fiat idea

Marka i model:

Fiat idea

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1287.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 24 maj 2020 do 28 maj 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Wetteren

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.