(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat kamper Integra krotki 6,3m, wys.2,7m BELGIA Qatre Bras do WROCLAW (Nr 5240802)

Marka i model:

Fiat kamper

Waga w kg (łączna):

2800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1051.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Quatre Bras

Od 18 paź 2019 do 22 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 19 paź 2019 do 23 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.